Байер Леверкузен пренаписа историята в Германия, след като победи с

...

Историята е пренаписана! Байер Леверкузен стъпи с един крак на трона и счупи велик рекорд на Байерн

Байер Леверкузен пренаписа историята в Германия, откакто победи с 2:1 вкъщи отбора на Майнц 05 в първа среща от 23-ия кръг на Първа Бундеслига. Гранит Джака откри още в третата минута със ужасно осъществяване, само че единствено четири по-късно Доминик Кор изравни за гостите. Победният гол падна в 68-ата минута и бе дело на Роберт Андрих след груба неточност на вратаря Робин Центер.

„ Аспирините “ към този момент са в серия от 33 следващи мача без загуба във всички шампионати, с което усъвършенстваха постижението на Байерн Мюнхен от 2019/2020 под управлението на Ханзи Флик. Това си е безспорен връх за тим от Германия.