Байер Леверкузен постигна трудна победа с 1:0 над гостуващия тим

...

Една победа, която не промени нищо в класирането за Леверкузен и Аугсбург

Байер Леверкузен реализира сложна победа с 1:0 над гостуващия отбор на Аугсбург в мач от 14-ия кръг в Бундеслигата. Двата тима влязоха от доста сходни позиции в шампионата в този конфликт, откакто домакините бяха на 11-о място в класирането с 15 точки и едвам две победи в последните си пет срещи, до момента в който гостите бяха на 14-о място с 13 точки и три следващи загуби.

— Bayer 04 Leverkusen (@bayer04_en) December 8, 2018
Домакините направляваха напълно срещата, само че мъчно доближиха до чисти положения, които да съставляват действителна опасност пред вратаря Андреас Луте. В 10-ата минута се стигна до първото по-опасно състояние, откакто Чарлес Арангис насочи прекрасен удар, само че Луте се намеси добре. В 25-ата минута още веднъж Арангис още веднъж насочи рисков удар, който обаче не попадна в очертанията на вратата. В 30-ата минута се стигна до най-опасното състояние за “аспирините” през първата част, когато удар на Чарлес Арангис бе избавен, само че топката се озова в Кевин Воланд, който се оказа очи в очи със стража на гостите, само че вратарят съкрати дистанцията и не позволи попадение.

През втората част нещата на терена не се трансформираха изключително, защото Аугсбург по този начин и не съумяваше да изнесе играта в предни позиции и главно се бранеше. Едва в 75-ата минута обаче Байер Леверкузен съумя да доближи до попадението, когато центриране отдясно на Ларс Бендер доближи до резервата Лукас Иларио, който се бе появил на терена единствено две минути по-рано, към точката на дузпата, а той я прати в мрежата.

75’ GALARIOO!

1-0 in the BayArena! #B04FCA pic.twitter.com/N1AD848H78
Едва след гола гостите направиха нерешителен опит да изнесат събитията и пред отсрещната врата, като в 78-ата минута мееле след осъществяване на корнер едвам не докара до изравнително попадение, а единствено три минути по-късно резервата Жи Дон-Вон удари греда след отлична офанзива. Така домакините сграбчиха трите точки, само че не съумяха да отлепят до 11-ата позиция, само че са разграничени единствено от головата разлика със заемащия 10-ото място Майнц 05. Аугсбург също още веднъж е на 14-ата позиция.

When you look at the other league results and realize your 3 points aren’t going to move you up the table at all... pic.twitter.com/WcSoOrKEuk

КЛАСИРАНЕ!
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА!
СТАТИСТИКА! Бундеслига 14 кръг, събота 8 декември  Байер Леверкузен 1:0краен резулат  Аугсбург