Байер Леверкузен победи с 2:1 у дома Фрайбург в последен

...

Байер Леверкузен победи Фрайбург и се върна на първата позиция в Бундеслигата

Байер Леверкузен победи с 2:1 вкъщи Фрайбург в финален дуел от деветия кръг в Първа Бундеслига. Успехът върна първото място в класирането за " аспирините ", които са с 25 точки и нямат проваляне през новата акция.

По-активната игра за домакините даде резултат в 36-ата минута, когато прецизен беше Флориан Вирц след подаване на Джефри Фримпонг.

След тъкмо един час игра Вирц подаде за Йонас Хофман, който стреля от отдалеченост, топката се отби в гредата и по-късно срещна тялото на вратаря на гостите Ноа Атуболу и влезе в мрежата.

Малко по-късно Леверкузен пропусна да вкара трети гол посредством Фримпонг, чийто удар след бърза контра се отби в страничния дирек.

Фрайбург върна един гол в 70-ата минута. Мануел Гулде означи с глава след центриране от фаул на Винченцо Грифо.

До края на дуела гостуващият тим пропусна да изравни резултата, а възпитаниците на треньора Шаби Алонсо най-вече се бранеха.

Байер няма нито едно проваляне в последните си 13 дуела във всички шампионати. Фрайбург заема осмата позиция в Бундеслигата с 13 точки.