Байер Леверкузен победи Майнц с 2:1 и постави нов рекорд

...

Леверкузен постави рекорд и дръпна с 11 точки

Байер Леверкузен победи Майнц с 2:1 и сложи нов връх по мачове без загуба за отбор от Бундеслигата. Отборът на Шаби Алонсон записа 33-и следващ дуел без проваляне във всички шампионати. Досега върхът беше на – 32 срещи без загуба.

С триумфа над Майнц Байер събра 61 точки – 11 повече от Байерн, който е и с мач по-малко. По-късно през днешния ден баварците играят против петия Лайпциг.

Лидерът в Бундеслигата поведе посредством Гранит Джака още в третата минута. Той се разписа с удар от към 20 метра..

Доминик Кор обаче изравни за гостите единствено пет по-късно. Вратарят Робин Центнер задържа Майнц в играта с редица основни спасявания, само че в 68-та минута позволи неточност и получи гол. Тогава Роберт Андрих изпрати слаб шут към вратата, а топката мина през ръцете на Центнер за 2:1 в интерес на Леверкузен..

Майнц приключи мача и с човек по-малко поради аления картон на Жесик Нганкам. Той беше изпъден в 80-ата минута. Тимът остава предпоследен с едвам 15 точки – на седем от спасението.
Източник: flashnews.bg