Байер Леверкузен победи инфарктно Щутгарт с 3:2, след като на

...

Байер Леверкузен е на полуфинал за Купата на Германия след късна драма срещу Щутгарт

Байер Леверкузен победи инфарктно Щутгарт с 3:2, откакто на два пъти изостава в резултата, само че съумя да направи поврат с гол в самия завършек на дуела и се класира за полуфинала за Купата на Германия.

Защитникът Валдемар Антон откри при започване на мача. Полузащитникът Роберт Андрих изравни за домакините в 50-та минута. Малко по-късно нападателят Крис Фюрих даде нова предnина на " швабите ".

" Аспирините " обаче още веднъж реагираха и в 66-ата минута Амин Адли осъществя за 2:2. В 90-ата минута след един корнер топката попадна във Флориан Виртц, който центрира назад в наказателното поле и откри Йонатан Та, който с глава вкара за 3:2.

За полуфиналите към този момент се класираха Дюселдорф и Кайзерслаутерн, а на следващия ден Саарбюкен ще одобри Борусия Мьонхенгладбах.