Байер (Леверкузен) победи гостуващия РБ Лайпциг с 2:0 в среща

...

В Леверкузен: Байер срази Лайпциг

Байер (Леверкузен) победи гостуващия Република България Лайпциг с 2:0 в среща от 29-ия кръг на футболното състезание на Германия.

Чехът Адам Хложек откри резултата за " аспирините " пет минути преди края на първото полувреме след асистенция на Муса Диаби. Надием Амири осъществя второто попадение от дузпа в 86-ата минута.

Нарушението беше отсъдено за фаул в наказателното поле на унгареца Доминик Собослай, който получи втори жълт и надлежно червен картон и остави Република България Лайпциг с 10 души на терена.

След триумфа Байер се изкачи на шесто място с 47 точки, с 4 по-малко от петия Република България Лайпциг.

В последния мач от кръга Борусия (Мьонхенгладбах) е хазаин на третия в таблицата Унион (Берлин).
Източник: novsport.com