Байер Леверкузен победи Аугсбурс с минималното 1:0 в мач от

...

Байер Левверкузен се наложи над Аусбурс с гол дълбоко в добавеното време

Байер Леверкузен победи Аугсбурс с минималното 1:0 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Есекиел Паласиос бе прецизен в 94-ата минута.

През първото полувреме на стадион " ВВК Арена " в Аугсбург възпитаниците на Шаби Алонсо имаха положителни благоприятни условия да изградят задатък в резултата. Фин Дамен избави изстрели на Алехандро Грималдо, Патрик Шик и Роберт Андрих, а Грималдо даже стреля и в напречната греда.

След почивката домакините пропуснаха своите шансове за гол. Ермедин Демировичне съумя да се разпише на празна врата, а попадение на Филип Титц бе анулирано поради засада.

След 94 минути игра водачът в шампионата материализира натиска си в напред във времето. Есекиел Паласиос насочи компактен шут от вътрешността на наказателното поле за крайното 1:0.

Байер Леверкузен остава на върха в подреждането с актив от 45 точки. Аугсбурс заема 11-ата позиция в класирането с 18 пункта.