Байер Леверкузен надигра РБ Лайпциг с 2:0 пред собствена публика

...

Байер Леверкузен с убедителна победа срещу Лайпциг

Байер Леверкузен надигра Република България Лайпциг с 2:0 пред лична аудитория в дуел от 29-ия кръг на Бундеслигата. Леверкузен заема шестото място с 47 точки, а тимът на Лайпциг е пети с четири пункта повече.

" Аспирините " поведоха в резултата в 40-та минута след гола на чешкия нападател Адам Хложек.

Пет минути преди края на постоянното време на срещата възпитаниците на Шаби Алонсо нанесоха втори и съдбоносен удар на " биковете " след осъществена дузпа от влезлия от аварийна пейка Надим Амири.

За нарушаването си, довело до единадесетметровия углавен удар, Доминик Собослай от гостите пое прибързано към съблекалните за втори жълт картон.

До края не паднаха нови голове и по този начин Леверкузен се поздрави с успеха. В идващия кръг " биковете " посрещат Хофенхайм, до момента в който " аспирините " са посетители на Унион Берлин.