Байер Леверкузен и Рома играят при в полуфинален реванш от

...

НА ЖИВО: Байер Леверкузен 0:0 Рома, старт на втората част

Байер Леверкузен и Рома играят при в полуфинален реванш от шампионата Лига Европа. Срещата на „ Бай Арена “ започва в 22:00 часа и на уеб страницата ще проследим всичко най-интересно от нея. „ Вълците “ имат най-малък задатък от 1:0 след първия дуел предходната седмица.

През този сезон „ аспирините “ припомнят за славните европейски моменти. Съперник в полуфинала са 4джалоросите “, които съумяха да вземе нежен скъп гол задатък преди реванша. Миналата седмица на „ Олимпико “ видяхме безусловно равносилен конфликт. В последна сметка домакинският фактор, атмосферата по трибуните и най-много опитът на Жозе Моуриньо бяха основни за постигането на тази толкоз мечтана победа.

Краен успех за Рома в Лига Европа остава единственият път към Шампионска лига през идващия сезон. „ Вълците “ се намират в ужасяваща форма в Серия А, където нямат победа в последните пет кръга. В неделя Рома позволи нов разочароващ резултат, като не се разписа при нулево реми във визитата си на Болоня. Така отборът остава шести в подреждането с задатък от точка пред Аталанта.

Байер Леверкузен също търпи спад в своите резултати напоследък, с което губи борбата за европейските квоти от Бундеслигата. В средата на сезона обаче „ аспирините “ бяха доста надалеч от първата половина и даже на едвам няколко точки от зоната на изпадащите, тъй че постигнатото в последните месеци от Шаби Алонсо е голям триумф. В неделя отборът приключи 1:1 като посетител на Щутгарт, изравнявайки от дузпа.

Срещата започва с ранен късмет за Рома, когато във втората минута капитанът Лоренцо Пелегрини стреля пред дъгата на наказателното поле, само че около дясната греда на Лукаш Храдецки.

Постепенно обаче Леверкузен натисна и стигна до първия си прецизен удар в осмата в минута. Тогава Керем Демирбай шутира отдясно пред наказателното, само че право в ръцете на Руи Патрисио. Малко по-късно Муса Диаби насочи неакуратен изстрел.

В 12-ата минута „ аспирините “ бяха доста покрай откриването на резултата. Диаби беше изведен отдясно в половината на гостите, напредна на скорост около Рожер Ибанйес, влезе отдясно наказателното поле, след което стреля от дребен ъгъл, само че топката се отби от напречната греда.

Домакините продължиха да затрудняват „ вълците “, които мъчно напускаха своята половина, но отбраната на римляните ограничаваше противника до удари от отдалеченост. В 21-ата минута Демирбай стреля чудесно пред дъгата на наказателното поле, само че Патрисио беше покрил долния си ляв ъгъл и мазета в ъглов удар. Шест минути по-късно още веднъж германецът нанесе прецизен изстрел пред пеналтерията, само че португалският пазач на " джалоросите " покри десния си низък ъгъл и улови.

В 34-ата минута се наложи Жозе Моуриньо да направи насилствена промяна, откакто Леонардо Спинацола получи контузия и бе сменен от Никола Залевски.

Две минути по-късно Сардар Азмун стреля от придвижване пред наказателното поле, само че още веднъж Патрисио улови.

До почивката Байер продължи да бъде по-активният тим, само че гол по този начин и не падна.