Байер (Леверкузен) доминираше над Херта (Берлин), но така и не

...

Усилията на Леверкузен не стигнаха за победа

Байер (Леверкузен) доминираше над Херта (Берлин), само че по този начин и не съумя да вкара гол, поради което дуелът посред им от 9-ия кръг на Бундеслигата завърши при 0:0. По този метод “аспирините” пропуснаха шанса да излязат на второ място, само че пък най-малко се изкачиха до трета позиция за сметка на Борусия (Дортмунд). Столичани пък са чак 13-и.

Играчите на Петер Бос бяха в отлична серия от пет следващи победи за състезание, само че се видя, че към този момент са изтощени, откакто редом се борят и в Лига Европа.

През първата част този следобяд на “БайАрена” не се стигна до съвсем никакви благоприятни условия и пред двамата вратари. След почивката домакините натиснаха осезаемо, само че възможностите още веднъж ги нямаше. Леверкузен пропусна да измъкне триумфа в добавеното време, когато капитанът Ларс Бендер засече с глава от няколко метра, само че не уцели задачата. Бундеслига 9 кръг, неделя 29 ноември  Байер Леверкузен 0:0краен резулат  Херта