Байер - Лудогорец 0:1, гол на Марселиньо!

69′
ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Марселиньо !

Той не бърка, сходно на Шверчок. Именно нападателят изведе влезлия на терена едвам 4 минути по-рано български национал, който е безукорен в завършека си.
68′
Най-чистото състояние в мача изобщо!

Пропуск на Шверчок, останал очи в очи с вратаря...
67′
Мач номер 98 за Моци в европейските клубни шампионати.

Сериозно достижение за бранителя на първенците.
65′
Аларио пада на земята.

Сигнал за нарушаване на разпоредбите няма.
63′
Изстрел на Бейли!

Ренан избавя.

Сценарий, който стартира да се повтаря постоянно...
63′
Марселиньо сменя Пауло.
54′
Ново центриране на Бейли.

Този път Ренан се намесва и избива топката.

Натискът на домакините продължава.
51′
Бейли пробива по левия фланг на офанзивата на Леверкузен.

Опита изстрел, само че Терзиев го затрудни оптимално и шутът не се оказа рисков.
48′
Шрек стреля над вратата!

Добра офанзива по десния фланг за домакините.

Силно начало на второто полувреме за Байер.
45′
Старт на вторите 45 минути!
45+1′
Първото полувреме мина под превъзходството на отбора-домакин. Футболистите на Байер изглеждаха решени да предопределят крайния победител в мача още от началото на дуела.

Акциите им обаче срещаха сериозната опозиция на защитата на българския състав.

Сисиньо се регистрира с няколко доста значими намеси по десния фланг на отбраната за " орлите ", като не остави шансове за изява на футболистите на противника.

С много брак в отиграванията си обаче се регистрира Вандерсон. На моменти той грешеше в поредни опити на разградчани да провеждат контраатаки, като нито успяваше да изнесе уместно кълбото в предни позиции, нито пък съумяваше да центрира правилно, в случаите, в които Сисиньо го извеждаше в добра позиция.

Марселиньо несъмнено липсваше на " зелените ", като степента на креативност в играта им несъмнено не беше на равнище.

Пауло като че ли бе единственият футболист на Лудогорец, решен да премери сили със съперниковите бранители при всеки отдал му се късмет за това.

Шверчок бе съвсем изцяло обезличен от състезателите на Леверкузен, като явно се усещаше длъжен непременно да блесне с изявите си и да потвърди, че заслужава титулярно място. Това повлия отрицателно върху цялостното му показване в мача, що се касае до първите 45 минути от него.
45′
Почивка.
42′
Нарушение на Саша в половината на Лудогорец.

Получава единствено джука забележка от съдията състезателят на " орлите ".

Можеше да бъде и публично предизвестен.
35′
Успокоиха се пристрастеностите на терена.

За момента - без офанзиви към двете порти.
34′
Рецос е наложително сменен.

Баумгартлингер влиза в игра на негово място.

Лоши вести за Хайко Херлих...

Снимка 392365
Източник:

28′
Центриране от корнер намира Пауло.

Той стреля доста неопределено.

Не беше притиснат от съперникови бранители състезателят на гостите, само че не съумя да насочи кълбото уместно.

Снимка 392363
Източник:

27′
Пореден пробив на Вандерсон по дясното крило.

Лошо негово центриране към Шверчок.
23′
Слаб шут на Вандерсон.

Пауло го изведе по превъзходен метод.

Не пожела да подаде към Сисиньо или Шверчок, Вандерсон...

Опции пред него бяха налични, той избра да стреля.
20′
Засада на Вендел.

Коректно съдийско решение.
17′
Предимно чистят топката напред футболистите на Лудогорец.

Без доста хрумвания в играта на българския тим, за момента.
16′
Спорно връщане към Ренан.

Той е заставен да избива в корнер.
15′
Още една изгубена от Вандерсон топка в средата на терена.

Този път след противоречив пас към него от страна на Сисиньо.
13′
Вандерсон стреля от границата на наказателното поле!

Много високо над задачата минава кълбото.

Слабо осъществяване, въпреки и от придвижване, за футболиста на Лудогорец.
9′
Доста деен е Сам Шрек.

Футболистът на отбора от Леверкузен постоянно сменя позицията си на терена, като първоначално играеше в междинната линия от постройката на Байер, а в този момент се движи и по двете крила, като ги редува.

По всяка възможност това цели комплициране в редиците на гостите.
6′
Телин стреля с глава!

Ренан хваща умерено топката в ръцете си.

Нямаше мощ в отиграването на състезателя на Байер.
5′
Поредица неправилни отигравания на Вандерсон.

Той първо не съумя да изнесе топката, а по-късно я загуби и в средата на терена.
4′
Домакините разиграват умерено топката.

Връщат я чак до своя вратар.

Тръгват в постепенна офанзива състезателите на немския отбор.

Аларио нахлува в наказателното поле на Лудогорец. Ренан се оправя със обстановката.
3′
Изстрел на Аларио!

Ренан се хвърля в вярната посока, само че за негов шанс топката не попада в очертанията на вратата.

Натиск на домакините.
3′
Шверчок наподобява леко пренавит, в тези откриващи минути от дуела.

Вече на два пъти се регистрира с безсмислени нарушавания в средата на терена.
2′
Много промени в съставите и на двата отбора.

Всичко е ясно както за домакините, по този начин и за техните български посетители.

Леверкузен продължава в идната фаза, до момента в който Лудогорец няма сходен разполагаем късмет.
1′
Първи съдийски сигнал!
Състав Йозджан Ренан Рецос Сисиньо Драгович Терзиев Паулиньо Саша Бейли Дяков Телин Моци Аларио Пауло Вендел Горалски Арангис Шверчок Вайзер Вандерсон Шрек Форстър Треньор Хайко Херлих Антони Здравков Резерви Киршбаум Броун Та Недялков Бендер Бакалов Баумгартлингер Брандао Хаверц Малхангу Фоланд Кешеру Белараби Марселиньо
Тази вечер от 19:55 часа, Байер (Леверкузен) приема Лудогорец в среща от груповата фаза на Лига Европа.

За страдание, дуелът е без значение за " орлите ", които към този момент отпаднаха от конкуренцията, само че ще се борят с всички сили против германците, с цел да защитят достойнството си.

Антони Здравков: Това, че Лудогорец още няма победа в Лига Европа не е добре

" Не мога да предсказвам по какъв начин ще играе Леверкузен ", съобщи треньорът на разградчани

В предходния мач сред двата отбора, разградчани изгубиха с 2:3, макар че водеха с 2:0.

Старши треньорът на домакините Хайко Херлик разкри, че има намерение да пусне в игра футболистите, които получават по-малко шансове за изява, което до някаква степен е добра вест за българския първенец.

Клаудиу Кешеру: Ако бяхме победили Байер в първия мач, щяхме да излезем от групата

" Утре би трябвало да бъдем много съсредоточени ", съобщи нападателят на Лудогорец

Ако Лудогорец запише победа довечера, ще получи 570 000 евро, до момента в който в случай че двата тима не излъчат победител, сумата ще е 190 000 евро на клуб.