Баутиста Агут победи за първи път Мъри в страхотна битка

...

Баутиста Агут победи за първи път Мъри в страхотна битка в Мелбърн

Баутиста Агут победи за първи път Мъри в страхотна борба в Мелбърн
Петкратният финалист на Откритото състезание на Австралия Анди Мъри претърпя загуба в пет сета от Роберто Баутиста Агут в трилър от първи кръг на шампионата от Големия шлем.

Мъри, който може да приключи кариерата си след този шампионат, загуби първите два сета с 4-6, 4-6.

Шотландецът обаче се върна в мача след два извоювани тайбрека в идващите елементи. В решителния пети сет Агут имаше превъзходство и поведе с 5-1 с два пробива, след което пропиля един мачбол на сервис на противника си. Агут обаче завоюва идващото си подаване и постави завършек на разногласието след четири часа и девет минути игра. Двамата се бяха срещали три пъти до момента и Мъри бе спечелил всичките срещи. Шотландският тенисист игра на финала на Откритото състезание на Австралия през сезоните 2010, 2011, 2013, 2015 и 2016.

Най-голямото достижение на Агут в Мелбърн е класиране за четвърти кръг. В идващия стадий противник на испанеца ще бъде представителя на домакините Джон Милман. Австралиецът потегли в шампионата с победа над аржентинеца Федерико Делбонис в четири сета. /БГНЕС
Източник: bgnes.com