Съдебният процес оспорва новия закон на Луизиана, изискващ класните стаи да показват десетте заповеди
БАТОН РУЖ, Луизиана (AP) — Групи за цивилен свободи заведоха дело в понеделник, с цел да блокират новия закон на Луизиана, който изисква десетте заповеди да бъдат показвани на всяко място учебна класна стая, мярка, която те настояват, е противоконституционна.
Ищците по делото включват родители на деца от държавните учебни заведения в Луизиана с друг набожен генезис, които са представлявани от юристи от Фондацията на Американския съюз за цивилен свободи, Americans United for Separation of Church и щат, фондация „ Свобода от религията “ и адвокатската адвокатска фирма в Ню Йорк Симпсън, Тачър и Бартлет.
„ Този дисплей изпраща известие до моите деца и други възпитаници, че хората от някои религиозни превъзходства превъзхождат други “, сподели преподобният Джеф Симс, презвитериански свещеник, който е просител по делото и татко на три деца в държавни учебни заведения в Луизиана. „ Това е религиозно фаворизиране. “
Съгласно законодателството, подписано от републиканския губернатор...
Прочетете целия текст »




