БАТЕ Борисов се класира на финала на турнира за Купата

...

БАТЕ Борисов срази Славия-Мозир и е на финал

БАТЕ Борисов се класира на финала на шампионата за Купата на Беларус, откакто съкруши с 2:0 Славия-Мозир и преодоля пасива от 0:1 в първия полуфинал. Съперник на БАТЕ в разногласието за трофея ще бъде първенецът Динамо Брест, който изхвърли настоящия притежател на оценката Шахтьор Солигорск в другия 1/2-финал.
 Шахтьор Солигорск направи всеизвестен поврат - от 0:2 до 4:2, само че отпадна
Двубоят на " Борисов Арена " не беше изключително първокласен, а домакините свършиха работата си преди почиваката. Най-напред Волков откри след статично състояние в 11-ата минута. В самия завършек на първата част Тимонюк от гостите си означи автогол. Резултатът се резервира до края и по този начин БАТЕ записа първи триумф над противника през сегашния сезон.

Отпадането на Славия-Мозир зарадва Динамо Минск, който ще взе участие в квалификациите за Лига Европа, като ще започва от втория кръг на пресявките.