БАТЕ (Борисов) сътвори една от изненадите в първите мачове от

...

Арсенал отнесе звучен шамар в Беларус

БАТЕ (Борисов) сътвори една от изненадите в първите мачове от 1/16-финалите в Лига Европа, побеждавайки с 1:0 Арсенал вкъщи. Единственият гол в мача вкара Станислав Драгун в 45-ата минута.

" Топчиите " изиграха слаб мач, който приключиха и с човек по-малко. В 85-ата минута Александър Лаказет бе изпъден с пряк червен картон.

Двубоят стартира с предстоящ напън на Арсенал. Още във 2-ата минута Шербицки трябваше да се намесва след пас на Колашинац към Мхитарян. Малко по-късно удар на Мустафи с глава мина около гредата.

В 22-ата минута Лаказет бе оставен непокрит, само че стреля неопределено. В 28-ата минута Милич имаше късмет да открие в интерес на БАТЕ, само че топката отскочи пред него и изстрелът му не се получи.
 Снимка 406633
Източник:

В 45-ата минута домакините нанесоха своя удар. Беларуският отбор получи опция да центрира от комфортна позиция. Стасевич качи топката на главата на Драгун, който разстреля Чех за 1:0.

След почивката Арсенал се опита бързо да изравни, само че се сблъска с чудесно подредената отбраната на БАТЕ, която рядко допускаше рискове пред своята врата.
 Арсенал отпътува за Беларус без Аарън Рамзи и Месут Йозил

Двамата няма да играят с БАТЕ (Борисов)

В 55-ата минута гол на Лаказет бе анулиран поради засада. В 72-ата минута удар на Колашинац излезе в навън.

В 85-ата минута гостите останах с човек по-малко, откакто Лаказет бе изпъден с пряк червен картон.