БАТЕ (Борисов) продължи победния си ход в първенството на Беларус,

...

БАТЕ записа шести пореден успех в първенството на Беларус

БАТЕ (Борисов) продължи победния си ход в шампионата на Беларус, записвайки 6-и следващ триумф на сметката си. Този път обаче успеха на възпитаниците на Кирил Алшевский пристигна много мъчно с минималното 1:0 против състава на Ислоч в конфликта сред двата отбора от 11-ия кръг.

Единственият гол в мача падна в 39-ата минута от дузпа, а негов създател бе Неманя Милич.

През второто полувреме играчите на отбора от Борисов имаха и числено предимство, откакто Момо Янсане бе изпъден в 61-ата минута, а в добавеното време на срещата гостите останаха и с 9 души на терена, като червен картон видя и Алексей Янушкевич. Въпреки това домакините не се възползваха, с цел да създадат успеха си по-изразителна.

Все отново БАТЕ прибави скъпи три точки в актива си и към този момент има 25, като води в класирането с 3 пред втория Енергетик, който стигна единствено до тъждество 3:3 в семейството си на Витебск. Трети е Торпедо (Жодно) с 21 точки.