Басманният районен съд в Москва повдигна обвинения за извършване на

...
Басманният районен съд в Москва повдигна обвинения за извършване на
Коментари Харесай

Трима от четиримата нападатели в Красногорск признаха вината си

Басманният областен съд в Москва повдигна обвинявания за осъществяване на терористичен акт против 4-ма обвинени за атентата в концертна зала в Красногорск. 

И четиримата бяха показани пред публицистите, само че предварителните съвещания се организираха при закрити врата. Съдът наложи непрекъснат арест и за четиримата до 22 май.

Заподозрените имаха забележими пострадвания, а единият от тях бе донесен в правосъдната зала на носилка. Трима от четиримата обвинени признаха виновността си.

Смята се, че всички са жители на Таджикистан. В първите съвещания не бе казано нищо за вероятните претекстове на нападателите. Тъй като групировката " Ислямска държава-Хорасан " пое отговорност за атентата, това провокира паника в редица западни страни – френското държавно управление увеличи до оптимално равнището на терористична опасност.

Руският президент Владимир Путин упорства, че в офанзивата има " украинско присъединяване ", потвърждавайки, че причинителите са желали да избягат в Украйна. Тези изказвания бяха отхвърлени изрично от Киев и Вашингтон.

Самият Путин не посети мястото на офанзивата, а избра да се помоли в параклис в резиденцията си в Ново-Огарьово, на 10 км от Москва.

В неделя в Русия бе ден на народен печал в памет на жертвите. По последни публични данни починалите са 137, а ранените – 182-ма.

В изгорелите горни етажи на концертната зала екипи за търсене разчистват останките, до момента в който следователи не престават да събират доказателства. Те оповестиха, че към този момент са открити 4 комплекта бойно снаряжение, повече от 500 патрона и 28 пълнителя, както и два автомата Калашников.
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР