Баскетболният ЦСКА е третият полуфиналист в efbet Купа на България,

...

Летящ Таменанг Чо изведе ЦСКА до полуфинал в Купата на България

Баскетболният ЦСКА е третият полуфиналист в efbet Купа на България, откакто мина през Спартак Плевен с 82:60. В основата на триумфа на " алените " бе Таменанг Чо, който се регистрира с дабъл-дабъл от 23 точки и 12 битки. Воденият от Росен Барчовски отбор ще се изправи на полуфиналите против спечелилия от двойката Балкан – Ямбол.

Първите точки бяха маркирани от звездата на домакините Таменанг Чо, към две минути след началото на срещата. Веднага по-късно точно той откри свободния на нулевия ъгъл Мартин Сотиров за тройка за 5:0, преди гардът на плевенчани Семаджей Хейнс-Джоунс да осъществя пет следващи точки за равенството.

След това обаче ЦСКА съумя да реализира най-голямата разлика до този миг в мача със пукотевица с евакуиране на Таменанг Чо секунди преди края на първия интервал, след който „ армейците “ водеха с 24:17.

След малко повече от пет минути игра през втория интервал ЦСКА за пръв път доближи до двуцифрен задатък, след точна пукотевица зад арката на Брандън Йънг при 35:23, което накара старши треньорът на Спартак Любомир Минчев да вземе първото си спиране. Плевенчани съумяха да понижат пасива си до осем точки минута преди края на втората четвърт след забивка на Садариан Рейнс за 29:37. Спартак съумя още да стопи изоставеното си, откакто Семаджи Ханс-Джоунс вкара пукотевица с евакуиране обратно със сирената за 31:37.

Съперниците за място на полуфиналите сложиха високорезултатно начало на третата четвърт, като Спартак съумя да понижи изоставането си до пет точки при 42:37 на старта на четвъртината. Лидерът на домакините Таменанг Чо обаче още веднъж изригна с две значими отигравания, посредством които разликата още веднъж скочи до девет точки при 46:37.

Две минути преди края на третата четвърт, след тройка на Драган Зекович, отнета топка от страна на Дамян Минков и забивка на Виктор Гергов „ армейците “ си осигуриха задатък от 16 точки при 61:45, след което последва спиране, поискано от Любомир Минчев. След тройка на Минков и лейъп на Таменанг Чо, ЦСКА реализира най-голямата си преднина от 19 точки в края на третия интервал при 66:47.

Спартак стегна отбраната в първите минути на четвъртата част и съумя да осъществя серия от 8:2, с която понижи пасива си до 13 точки, само че по-късно последваха огромен брой несполучливи стрелби от двата тима. ЦСКА обаче продължи със хубавичко игра в отбрана и ограничи Спартак до единствено 16 точки през последния интервал.

Освен Чо и неговите 23 точки за ЦСКА, Алекс Симеонов добави още 16 точки и 6 битки. Брандън Йънг пък се разписа с 12 точки и 6 асистенции.

Семаджей Хейнс-Джоунс завърши срещата с 23 точки и 5 асистенции за Спартак. Седариан Рейнс способства с още 14 точки и 5 битки.