Баскетболният тим на Икономически университет-Варна записа втора победа в първата

...

Икономическия пак мачка на баскетбол

Баскетболният отбор на Икономически университет-Варна записа втора победа в първата шестица на мъжката " А " група. Като домакини " студентите " се постановиха изрично над втория тим на Берое с 97:58. Така досега те са с две победи и без загуба, тъкмо както идващия си противник – БУБА баскетбол. След седмица в зала „ Триадица “ в София ще има пряк конфликт за първото място във краткотрайното класиране. Старозагорци пък са с две провали досега, а в идващия кръг ще посрещнат Шумен.

Още първата четвърт домакините поведоха, само че не съумяха да се откъснат доста напред и след нея водеха с 18:14. До почивката обаче те бяха изрично по-силни и бързо се откъснаха, с цел да създадат задатъка си над 20 точки. ИУ продължи да управлява мача и след подновяването на играта, само че 6 минути преди края на третата част травма получи гардът на отбора Димитър Илиев. Въпреки това разликата продължи да пораства и стана над 30 точки, а през последните 10 минути скочи и над 40.

Милчо Борисов изигра мощен мач за спечелилите и приключи с 23 точки и 6 битки. 22 плюс 12 записа Николай Георгиев, а с 15 плюс 6 се регистрира Антон Диков.

За Берое-2 Николай Титков записа 21 точки, 6 битки и 5 асистенции, 13 точки и 8 битки добави Евгени Василев, а 10 плюс 9 – Мартин Раднев.
Източник: petel.bg