Баскетболният тим на Финикс Сънс постигна втора победа във финалната

...

Янис не беше достатъчен! "Финикс Сънс" с втора победа във финала на НБА

Баскетболният отбор на " Финикс Сънс " реализира втора победа във финалната серия на НБА. В личната си зала " Слънцата " победиха още веднъж " Милуоки Бъкс " със 118:108 (26:29, 30:16, 32:33, 30:30).

Дори завърналият се след травма Янис Адетокумбо, който изигра свръхестествен мач, не беше задоволителен на " Елените " да изравнят резултата в серията.

Гръцкият баскетболист означи 42 точки и записа 12 битки. Съотборниците му обаче не го поддържаха задоволително, като по ефикасност след него се подреди Джру Холидей със единствено 17 точки.

Снимка: Reuters

За спечелилите и във втората среща най-резултатен беше Девин Букър, който вкара 31 точки, добави 6 асистенции и 5 битки. Крис Пол записа 23 точки, а Микал Бриджис - 27.

Мачът стартира на високи обороти, като и двата отбора демонстрираха постоянна игра в първата четвърт. Във втората обаче " Слънцата " съумяха да наложат своето движение и да пернат напред в резултата. В началото на третата част разликата набъбна до 15 точки за благополучие на домакините и почитателите по трибуните. Въпреки равностойната заключителна четвърт, " Финикс " още веднъж победи.

Така отборът, който играе на край за първи път от 1993 година насам, ще излезе за мач номер 3 от серията във " Файсърв Форум " в Милуоки със солидна преднина. Мачът е в неделя против понеделник. Играе се до 4 триумфа от 7 мача.
Източник: btvnovinite.bg