Баскетболният тим на Барселона записа петата си победа в Евролигата

...

Барселона надделя над Макаби в Израел

Баскетболният отбор на Барселона записа петата си победа в Евролигата през сегашния сезон. Каталунците реализираха поврат над Макаби Тел Авив с 86:79 (23:20, 17:23, 22:18, 24:18) в борба от седмия кръг на шампионата.

В таблицата “лос кулес ” застават на четвъртата позиция с баланс от 5 победи и 2 загуби, до момента в който Макаби е седми с баланс от 4-3.

Двата отбора си разменяха водачеството на няколко пъти през първото полувреме, което завърши при задатък от три точки за домакините - 43:40. В началото на третата четвърт задатъкът на израелците скочи до шест точки, само че тимът на Барселона се съвзе и още до края на третия интервал предизвика нов поврат при 61:62. Момчетата на Шарунас Ясикевичус направляваха дуела в последния интервал и подвигнаха задатъка си до двуцифрените размери, постигайки триумф с крайното 86:79.

Николас Лапровитола поведе Барса с 19 точки. Кори Хигинс завърши с 15 точки, Майк Торби вкара 14 и взе 6 битки, а Алекс Абринес се регистрира с 13 точки.

Лоренцо Браун бе водач за Макаби с 18 точки и 5 асистенции. Уейл Болдуин наниза още 16, а Алекс Потрес се регистрира с 10 точки и 6 битки.