Баскетболният Спартак (Плевен) надигра у дома с 83:73 (29:21, 18:16,

...

Спартак изравни серията за бронза срещу Левски

Баскетболният Спартак (Плевен) надигра вкъщи с 83:73 (29:21, 18:16, 19:19, 17:17) тимът на Левски във втория мач сред двата отбора от борбата за бронзовите медали в българското състезание.

Домакините изковаха успеха си още през първото полувреме, а след почивката ловко направляваха задатъка, с цел да стигнат до крайния триумф.

По този метод плевенчани изравниха серията против миналогодишния първенец и по този начин третият в крайното нареждане ще би трябвало да бъде избран след трети съдбоносен мач, който ще се организира идната сряда в София.

Николай Стоянов стана най-полезен за спечелилите със своите 26 точки, до момента в който Коча Йовович и капитанът Димитър Маринчешки приключиха надлежно с по 15 и 13.

За гостите от Левски Джош Паркър се регистрира с 19 пункта, а Зейн Ноулс добави 15.