Баскетболният отбор ЦСКА победи с 97:84 (25:29, 21:16, 19:16, 32:23)

...

ЦСКА нанесе шеста поредна загуба на Черно море в баскетболното първенство

Баскетболният тим ЦСКА победи с 97:84 (25:29, 21:16, 19:16, 32:23) вкъщи отбора на Черно море Тича в среща от 10-ия кръг на НБЛ и нанесе шесто следващо проваляне на варненци в шампионата.

" Моряците " стартираха стремително срещата и поведоха с 9:0, като в един миг задатъкът им даже надвиши 10 точки, само че до края на първата четвърт " алените " понамалиха пасива си и по този начин първите 10 минути приключиха при 29:25 в интерес на гостите.

Варненци продължиха да водят и през огромен интервал от втората част, само че в самият ѝ край баскетболистите на ЦСКА стигнаха до поврат и на почивката водеха с 46:45.

След подновяването на играта домакините направиха опит да се откъснат в резултата, само че играчите на Черно море не го позволиха и по този начин преди последната четвърт те изоставаха със единствено четири пункта при 61:65.

В решителните 10 минути обаче играчите на ЦСКА напълно направляваха играта и в един миг даже съумяха да отворят разлика от 16 точки и в последна сметка финалната сирена пристигна при 97:84 в тяхна изгода.

Страхотен мач за спечелилите изигра Зейн Ноулс, който приключи с " дабъл-дабъл " - 32 точки и 14 битки. Мартин Сотиров и Алекс Симеонов пък осъществиха надлежно по 17 и 13 точки за триумфа. За Черно море Тича пък Тач Ънру стана най-резултатен с 19 точки.

Победата изкачи баскетболистите на Росен Барчовски до петото място с актив от 13 пункта, до момента в който варненци след шестото следващо проваляне са седми с точка по-малко.