Баскетболният отбор на Шумен постигна първи успех в предсезонните мачове.

...

Шумен записа първа победа в предсезонните контроли

Баскетболният тим на Шумен реализира първи триумф в предсезонните мачове. В " Арена Шумен " домакините победиха Черно море Тича с 87:80. Това е пети надзорен мач за представителния тим преди началото на сезон 2022/2023.

Срещата стартира мощно за Шумен, които след поредност откраднати топки се откъснаха със 7 точки задатък. В края на първия интервал домакините още веднъж стегнаха отбраната и съумяха да усили задатъка си до 12 точки - 26:14.

Втората четвърт продължи с по-добро нахлуване за Шумен и разликата се повиши още. Варненци обаче още веднъж откриха сили да отговорят с доста добра пукотевица от отдалеченост, както и с по-активна отбрана започнаха да понижават изоставането си. Кош със сирената на гостите затвори първото полувреме при 41:37 в интерес на Шумен.

Третата четвърт стартира мощно за домакините, които още веднъж започнаха да бележат с доста висок % на успеваемост. Новото попълнение Майк Адеунми изигра мощни минути и разликата за Шумен скочи до 14 точки. Черно море не откри сили до края на част да отговори и шуменци поведоха със 70:56.

През последната четвърт домакините поддържаха задатъка си над 10 точки. В края на мача " моряците " започнаха да се показват и по-добре в подкошието, което им оказа помощ да стопят разликата до 5 точки. Шумен обаче вкара в една от последните си офанзиви за 87:80, а варненци пропуснаха на два пъти от тройката и срещата завърши при този резултат.

Шумен ще изиграе още един надзорен мач преди началото на сезона в НБЛ против Спартак Плевен като посетител. Двубоят е плануван за 2 октомври (неделя).