Баскетболният отбор на Левски Лукойл победи Черно море Тича със

...

Левски Лукойл се справи с Черно море и не отстъпва от върха

Баскетболният тим на Левски Лукойл победи Черно море Тича със 102:74 в зала „ Универсиада “ в последния си мач за годината. Двата тима бяха равностойни през първото полувреме, само че „ сините “ изиграха по-силна трета и четвърта четвърт и се поздравиха с триумфа.

Столичани остават със единствено една загуба досега, единственото им проваляне остава това от Балкан. „ Моряците “ пък се препънаха в шести мач от началото на сезона у нас, а в актива си имат и 2 победи.

Мачът стартира с минута безмълвие в памет на Валентин Лазаров, а Лъчезар Димитров получи наградата "Рачо Колев - Едно сърце, една игра ". За Левски в игра се завърна Тайрон Брезълтън, а в групата на отбора за първи път попадна синът на старши-треньора Константин Папазов - Александър.

Данило Тасич записа следващ дабъл-дабъл против името си в статистиката. Този път сърбинът се прибра в съблекалнята с 24 точки, 12 битки, а към тях добави и 5 асистенции. Венцислав Петков и Тайрън Бразелтън нанизаха общо 36 точки в коша на варненци - всеки по 18, само че американецът също записва дабъл-дабъл, защото реализира и 11 асистенции. Райън Райт приключи с 12 точки. Веселин Георгиев осъществя 14 точки, като вкара 4 от 9 опита за три точки. Роденият през 2003 година център Иван Спиров се включи с 10 точки за малко повече от 16 минути.

Следващата изява на тима от морската ни столица е на 5-и януари против Академик в Пловдив, а ден по-рано Левски Лукойл приема Рилски състезател в дербито на 10-и кръг.

В различен мач от кръга Спартак Плевен реализира трагична победа като посетител на Черноморец с 82:80 след продължение. Плевенчани изоставаха в огромна част от мача в резултата, само че в края на постоянното време стигнаха до тъждество, а в продължението съумяха да завоюват и да запишат втора победа за сезона.

Николай Маринов се отличи за Спартак с 33 точки, а 18 добави Ивко Ивков. За Черноморец Даянте Болдуин записа 23 точки, 13 битки и 7 асистенции.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `