Баскетболният отбор на Барселона започна с убедителна победа участието си

...

Барселона с убедителен успех срещу Жалгирис в първия им четвъртфинален дуел в Евролигата

Баскетболният тим на Барселона стартира с безапелационна победа присъединяване си в четвъртфиналите на Евролигата, откакто надигра с 91:69 вкъщи литовския Жалгирис.

" Каталунците " превъзхождаха своя противник в съвсем всички връзки, като най-голямото им предимство беше в успеваемостта при стрелбата за три точки, където домакините приключиха с 14/26, до момента в който литовците имаха едвам 2/13.

В последна сметка домакините не изпуснаха водачеството в нито един миг от срещата, а в заключителните минути преднината им даже се приближи до 30 точки при 91:65.

Сертач Шанлъ стана най-резултатен за спечелилите със своите 17 точки, а капитанът Никола Миротич добави 15.

За гостите от Жалгирис пък Игнас Браздейкис приключи с 14 пункта, а Довидас Гиедрайтис вкара 10.

Четвъртфиналната серия сред двата отбора продължава с мач в Литва в петък (28 април), а нова победа за Барселона ще изправи отбора във " Финалната четворка " на Евролигата за трета поредна година.

Успех за Жалгирис пък ще значи, че спечелилият в серията ще би трябвало да бъде избран в трети съдбоносен мач, който ще се изиграе още веднъж в Барселона на 3 май (сряда).