Баскетболният Левски Лукойл постигна победа срещу Черно море Тича със

...

Левски Лукойл пречупи Черно море през второто полувреме

Баскетболният Левски Лукойл реализира победа против Черно море Тича със 102:74. Мачът, игран в зала " Универсиада " е последния си мач за годината за столичния гранд.

Двата тима бяха равностойни през първото полувреме, само че " сините " изиграха по-силна трета и четвърта четвърт и се поздравиха със подобаващ триумф. Победителите остават единствено с една загуба. " Моряците " отстъпиха в шести мач от началото на сезона у нас, а в актива си имат 2 победи.

Срещата стартира с минута безмълвие в памет на Валентин Лазаров, а Лъчезар Димитров получи наградата " Рачо Колев - Едно сърце, една игра ". За Левски в игра се завърна Тайрон Брезълтън, а в групата на отбора за първи път попадна синът на старши-треньора Константин Папазов - Александър.

Данило Тасич записа следващ дабъл-дабъл. Този път сърбинът завъши с 24 точки, 12 битки и 5 асистенции. Венцислав Петков и Тайрън Бразелтън нанизаха общо 36 точки в коша на варненци - всеки по 18. Американецът също записва дабъл-дабъл, тъй като реализира и 11 асистенции. Райън Райт приключи с 12 точки. Веселин Георгиев осъществя 14 точки, като вкара 4 от 9 опита за три точки. Роденият през 2003 година център Иван Спиров се включи с 10 точки за малко повече от 16 минути.
 Снимка 511626
Източник:

Следващата изява на варненци е на 5януари против Академик в Пловдив, а ден по-рано Левски Лукойл приема Рилски състезател в дербито на 10-ия кръг.

Спартак Плевен реализира трагична победа като посетител на Черноморец с 82:80 след продължение. Плевенчани изоставаха в огромна част от мача в резултата, само че в края на постоянното време стигнаха до тъждество, а в продължението съумяха да завоюват и да запишат втора победа за сезона.

Николай Маринов се отличи за Спартак с 33 точки, а 18 добави Ивко Ивков. За Черноморец Даянте Болдуин записа 23 точки, 13 битки и 7 асистенции.