Баскетболният Хебър Пазарджик продължава без загуба от началото на първенството

...

Баскетболният Хебър с четвърта поредна победа

Баскетболният Хебър Пазарджик продължава без загуба от началото на шампионата в район юг на ББЛ (Българска баскетболна лига).

Нашите момчета записаха четвърти следващ триумф, като този път надделяха Вихър (Айтос) с 89:62. След мощни първи 10 минути от страна на Хебър, резултатът към този момент бе 33:13. През останалото време от срещата домакините поддържаха разликата и не разрешиха на съперника си да върне интригата.

Христо Бъчков бе над всички и записа дабъл-дабъл с 31 точки и 11 битки. Николай Нинов се регистрира с 21 точки и 7 откраднати топки, с 12 точки приключи Юлий Арабаджийски.

За Вихър Айтос най-резултатен бе Константин Коев, който записа дабъл-дабъл – 30 точки и 12 битки. 14 добави Александър Коешинов.

Следващата седмица Хебър ще играе в град Айтос против състава на Пловдив Мамбас.
Източник: novinata.bg