Баскетболният Черно море Тича изгуби от Спартак с 80:97 (23:27,

...

Черно море Тича рухна след почивката в Плевен

Баскетболният Черно море Тича изгуби от Спартак с 80:97 (23:27, 23:17, 19:26, 15:27) в мач от 13-ия кръг на мъжкото състезание. Варненци към момента нямат триумф в НБЛ, до момента в който за момчетата на Александър Дяковски това е шеста победа, написа bgbasket.com.

Срещата в Плевен изглеждаше много завладяваща през цялото време. Двата тима се гонеха в резултата през първата част, като домакините съумяха да излязат едвам с 4 точки напред (27:23). След тройка на Мартин Йорданов 05:32 минути преди края на втората четвърт Черно море дръпна напред с 31:29 и не изпусна водачеството си до почивката - 46:44.

Веднага след възобновяване на играта Спартак се добра до тъждество - 46:46). Последва къса гонитба в резултата. Тройка на Николай Маринов 06:34 минути преди края на третия интервал даде задатък от две точки на неговия отбор - 55:53), а по-късно интригата се загуби.

За Спартак Николай Маринов наниза 35 точки, Цветослав Острев завърши с дабъл-дабъл - 17 точки и 12 асистенции, а Георги Бързаков добави 15.

За Черно море Тича Георги Боянов вкара 23 точки, Мартин Йорданов записа дабъл-дабъл - 12 точки и 12 битки, а Мартин Коцев също вкара 12 точки.

Източник: petel.bg