Баскетболният Барселона загуби гостуването си на Андора в 16-ия кръг

...

Барса с нова издънка в Лига Ендеса

Баскетболният Барселона загуби гостуването си на Андора в 16-ия кръг на испанската Лига Ендеса с 92:102 точки. Това бе шесто проваляне за каталунците, които имат и 11 победи.

За Андора това бе осми триумф и отборът към този момент е с актив 8-9.

Българинът Александър Везенков бе титуляр и за близо 19 минути приключи с 11 точки и 4 битки.

Най-резултатен за Барса бе Тома Юртел с 19 точки и 8 асистенции, а за спечелилите от Андора най-резултатен бе словенецът Яка Блажич с 20 точки.

Каталунците започнаха неприятно дуела и губеха с 14:33 след първата част. Последва много по-добра втора четвърт, в която Барселона вкара 25 против 12 точки за домакините и Барса понижи изоставането си до 39:45.

След почивката обаче се повтори обстановката от началото на мача и разликата за Андора скочи над 20 точки.