Баскетболистките на Шампион 2006 разгромиха Академик Пловдив-жени с 80:47 в

...

Академик жени падна с 33 точки от Шампион 2006 в София

Баскетболистките на Шампион 2006 разгромиха Академик Пловдив-жени с 80:47 в първи мач от Втора тройка при дамите от разделянето след първи стадий.

След една четвърт игра домакините водеха с пет точки, а до полувремето имаха към този момент сериозен задатък - 42:26.

Третата част бе равностойна и Академик я завоюва минимално, само че в заключителната резултатът бе безапелационен - 22:4 и по този начин се стигна до крайната разлика.

Всички 11 състезателки играха за Шампион в мача, като Елена Драгоева бе най-резултатна с 19 точки и 7 битки. 14 вкара Елена Георгиева, 13 - Валентина Веселинова. Шампион вкара 30 точки от 34 неточности на противника.

Академик игра главно с шест състезателки от група от осем, като с по 10 точки се записаха Златка Кьосева и Иглика Тамборджиева, надлежно и с 10 и 7 битки в актива си
Източник: marica.bg