Баскетболистките на "Монтана" победиха "Славия" с 95:85 в среща от

...

Радостина Димитрова изригна с трийпъл-дабъл при победата на Монтана над Славия

Баскетболистките на "Монтана " победиха "Славия " с 95:85 в среща от VI-тия кръг на шампионата на елитната „ А” група при дамите играна пред стотина фенове в зала „ Младост” в Монтана. Старши треньорът на домакините Стефан Михайлов стартира мача с главната си петица, а в хода му влязоха младите Дебора Филипова, Габриела Ангелова, Йоана Иванова и Преслава Колева.
Монтанчанки завоюваха първата и третата част, столичанки взеха втората и четвъртата. Мария Желязкова се включи интензивно от пейката, означи 22 точки, с които стана най-резултатна за "Монтана ". Над всички в състава на домакините бе друга националка Радостина Димитрова, която приключи с трийпъл-дабъл – 16 точки, 11 битки и 10 асистенции.
За "Славия " Вероника Джикова означи 25 т., с които стана топ-реализатор на дуела.
В идващия кръг, на 7 декември, петък, "Монтана " гостува на НСА.

"Монтана " – "Славия " 95:85 (36:23, 20:23, 18:14, 21:25)

"Монтана ": Виктория Стойчева 7, Радостина Димитрова 16, Цветомира Шаренкапова 12, Димана Макариева 17, Христина Иванова 16 (Мария Желязкова 22, Дебора Филипова 3, Габриела Ангелова 2, Преслава Колева, Йоана Иванова).
"Славия ": Вероника Джикова 25, Клаудия Пенкова 16, Естер Мичева 14, Ивана Николова 19, Мартина Николова 9 (Десислава Кантарджиева 2, Симона Миленова, Мартина Николова).
Съдии: Николай Гайтанджиев, Моника Вичева.

Зала: „ Младост”-100 фенове.
Източник: bulnews.bg