Баскетболистките на Монтана 2003 надиграха босненския Бановичи със 110:48 (23:8,

...

Монтана разгроми Бановичи в Адриатическата лига по баскетбол за жени

Баскетболистките на Монтана 2003 надиграха босненския Бановичи със 110:48 (23:8, 31:10, 29:9, 27:21) като домакини в мач от в група „ Б “ от постоянния сезон на Адриатическата лига за дами.

С петата си победа в интернационалната конкуренция българският тим резервира второто си място във краткотрайното класиране, като има и две загуби. Лидер в групата е черногорският Будучност, а Бановичи е предпоследен, пети с актив 1-6.

Домакините в зала „ Младост “ в Монтана започнаха доста интензивно и се откъснаха с 23:8 още в първите 10 минути. До края състезателките на Монтана 2003 бяха безапелационни, превъзхождаха съперника по всички индикатори и не позволиха гостите да се приближат в резултата. На почивката, воденият от старши треньора Преслав Пешев отбор имаше задатък от 36 точки при 54:18, а след третата четвърт резултатът бе 83:27. Най-голямата разлика в дуела бе внушителните 68 точки.

Четири баскетболистки на Монтана 2003 означиха 12 и повече точки. Тая Робинсън бе най-резултатна с 20 точки, 7 битки и 7 асистенции. Адисън Ричардс се включи с 19 точки, 7 битки и 4 асистенции, Йоланда Коса добави 18 точки, 3 битки и 2 асистенции, а Катрин Бригс оформи „ дабъл-дабъл “ от 12 точки и 10 битки.

За гостите от Бановичи Анджела Шипка приключи с „ дабъл-дабъл “ от 15 точки и 14 битки.

Монтана 2003 ще бъде хазаин на сръбския Дуга на 6 декември в идващия си дуел от интернационалната конкуренция. До края на годината за българския отбор има още две планувани срещи – посещение на сръбския Слога Пожега на 13 декември и домакинство на черногорския Никшич на 20 декември. В началото на 2024-а ще започва и вторият стадий на Адриатическата лига така наречен Суперлига, в която вземат участие осемте най-хубави състава.