Баскетболистите на Левски Лукойл спечелиха шампионската титла. След драматични последни

...

"Левски Лукойл" ликува с шампионската титла след драматична победа срещу "Балкан"

Баскетболистите на " Левски Лукойл " завоюваха шампионската купа. След трагични последни секунди те реализираха победа с 86:85 против " Балкан " в Ботевград.

Пет секунди преди последната сирена домакините имаха отлична опция да завоюват, само че изскочилият самичък под коша Христо Захариев пропусна. При опита за добавка и Игор Кесар не можа да вкара.

Сините, водени от Константин Папазов, стъпиха на върха след триумф с 3:1 победи във финалната серия.

Пълната зала в Ботевград
© LAP.bg

Това е първият огромен триумф за почналия при започване на годината план " Левски Лукойл ". В първите дни на януари " Лукойл България " реши да пренасочи спонсорството си към " Левски 2014 ", а с това в състава мина и ядрото баскетболисти на хегемона " Лукойл Академик ".

В началото на март " Левски Лукойл " изпусна първата си опция за продобиване на отличие. Тогава тимът загуби от " Рилски състезател " финала за Купата на България.

Финалната серия сред " Левски Лукойл " и " Балкан " показа доста оспорвани мачове, придружени от грозни произшествия. Така беше и в последната среща в Ботевград - дуелът мина през няколко обрата. След края му последователи на двата тима се обиждаха и замряха с предмети.

© LAP.bg

" Балкан " стартира мощно и натрупа огромна преднина. Сините съумяха да се вдигнат и с усъвършенствана игра във втората част наваксаха закъснение от 15 точки и излязоха напред.

" Левски Лукойл " държеше самодейността, само че в третата четвърт пристигна ред на нов поврат. Домакините натиснаха и след серия от 11:0 върнаха интригата.

В последните минути сините имаха превес, а " Балкан " до последно се опитваше да обърне резултата, само че не съумя.
Източник: dnevnik.bg