Баскетболистите на Балкан победиха Левски Лукойл с 81:77 точки и

...

Балкан пропиля голям аванс, но измъкна инфорктно третия мач срещу Левски

Баскетболистите на Балкан победиха Левски Лукойл с 81:77 точки и поведоха с 2-1 победи във финалната серия за купата в НБЛ.

Домакините от Ботевград преобладаваха в първите три елементи и даже поведоха с 23 точки в един миг. Гостите от София обаче последователно понижиха пасива си и даже изравниха 49 секунди преди края при 76:76.

Брендън Браун обаче вкара решителна тройка и даде задатък от 3 точки за Балкан. Финланият излаз се реши с осъществяване на наказателни удари и в края играчите на Балкан ликуваха.

Двубоят започва повече от безапелационно за ботевградчани, които дръпнаха с 28:17. Силната игра на водения от Небойша Видич състав продължи и на почивката резултатът бе 52:33.

В началото на третата четвърт разликата скочи до 23, а преди последните 10 минути, Балкан водеше със 70:53.