„Убиха детето ми, а съдят мен: бащата на Сияна застава като подсъдим утре
Бащата на починалата 12-годишна Сияна – Николай Попов – застава на следващия ден пред съда в Плевен. Но не като търсещ правдивост родител, а като… обвиняем.
„ Убиха детето ми, а в този момент съдят мен! “, написа той в прочувствен пост във Фейсбук, с който прикани за поддръжка пред Плевенския областен съд в 12:30 часа.
Делото против него е заведено от уволнената шефка в АПИ инж. Иванка Гърбенова, след негови обществени изявления към нещастието и положението на пътя, на който почина щерка му.
Припомняме, че през 2025 година 12-годишната Сияна почина при тежка злополука сред автомобил и ТИР на пътя сред Радомирци и Телиш – сектор, за който след това се появиха редица въпроси за сигурността му.
Случаят провокира вълна от публично отвращение, митинги и претенции за отговорност – както от страна на водача, по този начин и за положението на пътната инфраструктура.
Оттогава насам Николай Попов е измежду най-гласовитите критици – освен на следствието, само че и на експертизите по делото, които съгласно него са „ манипулирани “ и обслужват отговорните.
Именно поради тези изказвания през днешния ден той се оказва от другата страна на правосъдната зала. По думите му – това е парадокс:
„ Смятам, че на подсъдимата пейка би трябвало да са отговорните, а не жертвите. Живеем в неуместна страна “, написа Попов.
Той приканва хората да го поддържат на следващия ден пред съда, тъй като съгласно него протичащото се не е просто персонална борба, а знак на по-дълбок проблем в системата.
Делото идва на фона на към този момент съществуващо напрежение към проблема „ Сияна “, който неведнъж събираше хора пред правосъдната палата в Плевен с искане за правдивост. Утре обаче въпросът ще звучи още по-остро:
Кой в действителност би трябвало да е обвиняем – този, който търси отговори, или тези, поради които едно дете към този момент го няма?
„ Убиха детето ми, а в този момент съдят мен! “, написа той в прочувствен пост във Фейсбук, с който прикани за поддръжка пред Плевенския областен съд в 12:30 часа.
Делото против него е заведено от уволнената шефка в АПИ инж. Иванка Гърбенова, след негови обществени изявления към нещастието и положението на пътя, на който почина щерка му.
Припомняме, че през 2025 година 12-годишната Сияна почина при тежка злополука сред автомобил и ТИР на пътя сред Радомирци и Телиш – сектор, за който след това се появиха редица въпроси за сигурността му.
Случаят провокира вълна от публично отвращение, митинги и претенции за отговорност – както от страна на водача, по този начин и за положението на пътната инфраструктура.
Оттогава насам Николай Попов е измежду най-гласовитите критици – освен на следствието, само че и на експертизите по делото, които съгласно него са „ манипулирани “ и обслужват отговорните.
Именно поради тези изказвания през днешния ден той се оказва от другата страна на правосъдната зала. По думите му – това е парадокс:
„ Смятам, че на подсъдимата пейка би трябвало да са отговорните, а не жертвите. Живеем в неуместна страна “, написа Попов.
Той приканва хората да го поддържат на следващия ден пред съда, тъй като съгласно него протичащото се не е просто персонална борба, а знак на по-дълбок проблем в системата.
Делото идва на фона на към този момент съществуващо напрежение към проблема „ Сияна “, който неведнъж събираше хора пред правосъдната палата в Плевен с искане за правдивост. Утре обаче въпросът ще звучи още по-остро:
Кой в действителност би трябвало да е обвиняем – този, който търси отговори, или тези, поради които едно дете към този момент го няма?
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




