Бащата на Сияна: Най-голямата ценност е живота. Няма по-голяма ценност

...
Бащата на Сияна: Най-голямата ценност е живота. Няма по-голяма ценност
Коментари Харесай

Бащата на Сияна: Най-голямата ценност е животът


Бащата на Сияна: Най-голямата полезност е живота. Няма по-голяма полезност от живота. Това съобщи Николай Попов, татко на 12-годишната Сияна, която почина на пътя край Телиш, оповестява БГНЕС.

Плевенското село е център на общонационалния митинг
под мотото „ България няма деца за ликвидиране! “.
В Телиш през днешния ден се чака да дойдат хиляди хора, които са стачкуват против рисковите пътища и загубата на човешки животи.

„ Детето ми си отиде по безразсъден метод поради безхаберието на институциите и водачите. Един знак можеше да я избави. Защо не се постави този знак? В чие чекмедже са останали сигналите, които са подавани през годините? “, сподели Попов.

Той съобщи, че не е получил отговор
на нито един от поставените въпроси.
„ Протестът не е мой. Това е митингът на всички хора в България. Това са техните претенции. На мен се падна тежкия кръст да изляза и да приказвам по тематиката “, добави бащата на Сияна.

Той прикани да отворим нова страница в отношението на ръководещите към това, което се случва по пътищата, само че без експанзия.
„ Трябва да седнем на масата и за решим казуса.
Незабавно тези 35 прави на гибелта би трябвало на секундата да стартират да ги обезопасяват. Не може да умираме повече по пътищата “, прикани Николай Попов.

Той съобщи, че има проверяващи органи и те ще проверяват дали има отговорни за случая с неговата щерка. „ Виновни сме цялото общество, в това число ние, които сме тук, тъй като сме мълчали “, сподели още Попов.
Той е безапелационен, че този случай няма да потъне,
както доста други. Сили да продължи да се бори му дават всички хора, които сега стачкуват. „ Готов съм да стигна до дъно само че без принуждение, единствено с разговор “, съобщи Николай Попов.
Диана Русинова: Автомагистрала „ Хемус “ е доста рискова, има вода на всички места  Диана Русинова: Автомагистрала Хемус е доста рискова, има вода на всички места - Tribune.bg
„ В България е причинност постоянно да действаме както в поговорката „ след дъжд качулка “. Колко пъти сме ходили по произшествия, какъв брой пъти нищо не се е случило по-късно. Пожелавам на българския народ този път да реализираме нещо “, съобщи пред БГНЕС Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики.

Телиш е център на общонационалния митинг под мотото „ България няма деца за ликвидиране! “. В плевенското село дойдат хиляди хора, които стачкуват против рисковите пътища и загубата на човешки животи. Конкретният мотив е трагичната гибел на 12-годишната Сияна.

Русинова съобщи, че доста мъчно се е добрала до Телиш. „ Вали дъжд. Автомагистрала „ Хемус “ е доста рискова, сега има вода съвсем на всички места. По платното за придвижване е извънредно рисково “, сподели тя и прикани всички, които през днешния ден ще пътуват по нея да бъдат доста деликатни.

Русинова съобщи, че са създали инспекция на пътния сектор, установили са редица дефекти и проблеми, направена е среща при министър-председателя Росен Желязков. „ На нея получихме увещание, че нещата ще се възстановяват и ще се поддържа пътната инфраструктура, ще се ремонтира и ще се приведе в валидност. Предстои да забележим, оставаме с вяра “, сподели специалистът от Европейския център за транспортни политики.

Диана Русинова показа, че въпросът, който през днешния ден си задават всички протестиращи, а точно, кое ще е идващото дете жертва на неприятните пътища, за жалост, е логически.

Тя благодари на всеки, който показва гражданската си позиция през днешния ден на митинга. „ Ние няма да спрем да настояваме и да се борим за безвредна инфраструктура и безвредно пътешестване по тези пътища “, акцентира Диана Русинова.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР