Бащата на Сияна с разкрития за поредни ужаси на пътя
Бащата на 12-годишната Сияна, която почина при злополука преди към два месеца, заяви за нов смут на пътя. В обществената мрежа Николай Попов сигнализира, че тежкотоварен автомобил се врязал в бензиностанция в село Радомирци този следобяд.
Това е единствено един от поредицата пътни катастрофи, случили се в региона в последните часове.
„ Преди броени минути ТИР е помел бензиностанцията в с. Радомирци! “, заяви той във Фейсбук.
По думите му, това не е единственият случай в региона през днешния ден – различен тежкотоварен автомобил се е блъснал в мантинелата, а трети се е обърнал.
Трите произшествия са станали наоколо до мястото, където почина щерка му.
„ Всички тези произшествия са наоколо до мястото на убийството на Сияна!„, акцентира Попов, който от загубата на детето си води дейна акция за възстановяване на пътната сигурност в България.
Според бащата на Сияна, аргументите за зачестилите произшествия са свързани с некачествените поправки по пътищата и неналичието на надзор върху водачите на товарни коли.
„ Това са резултатите от некачествените поправки и неналичието на надзор върху водачите на товарни коли! “, яростно разяснява той.
Както постоянно обявата взриви обществените мрежи, а мненията демонстрират, че не е направено задоволително от институциите, макар обещанията.
SafeNews напомня, че рисковият сектор от пътя сред селата Радомирци и Телиш нашумя в медиите след злополуката от края на март тази година, при която почина 12-годишната Сияна.
Тогава камион опустоши лек автомобил, в който пътуваше момичето. След случая имаше митинги, а районният министър в профил управлението на Областното пътно ръководство в Плевен.
Ето го ГЛАВНИЯТ ВИНОВНИК за гибелта на Сияна – шефът на АПИ Йордан Вълчев!: Пудел-касичка на „ Промяната “ с корупционни схеми за милиони?
Към момента към момента няма публична информация от полицията или Пътната организация за днешните произшествия в региона.
SafeNews напомня още за следствието на АКФ, което единствено себе си дава отговор за какво пътищата са в положението, в което са.
ВЗРИВ от Андрей Янкулов от АКФ!: Разследва се корупционна скица за милиони в АПИ (ВИДЕО)
Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




