Басейнова дирекция Черноморски район“ съвместно с РИОСВ – Варна и

...
Басейнова дирекция Черноморски район“ съвместно с РИОСВ – Варна и
Коментари Харесай

Окриха причината за мръсните кърпички в морето пред Варна

Басейнова дирекция " Черноморски регион “ взаимно с Регионална инспекция за опазване на околната среда – Варна и Регионалната лаборатория – Варна към Изпълнителна агенция по околна среда ревизира сигнал за замърсяване на водата с хигиенични материали – мокри кърпички в региона на Южен и Централен плаж във Варна. Извършена е незабавна инспекция в региона от вълнолома до заведение на плаж " Варна-център ", научи Varna24.bg .

При огледа е открито съществуване на огромно количество мокри кърпи и други хигиенични материали. Морската вода в обходения регион е мътна, с голям брой водорасли, без опалeсценция по повърхността и с натурален аромат.

На 11 юли в интервала сред 18:00 и 19:00 часа над град Варна паднаха значителни превалявания. Предвид годишното замърсяване на крайбрежната линия в региона, в резултат на преливане на канализационната система, се допуска, че след проливните превалявания е имало преливане от дъждовния колектор.

По поръчка на БДЧР, от Регионална лаборатория – Варна са взети проби от крайбрежни морски води в сектора на заустеният под вълнолома дъждовен колектор.

Замърсяване с хигиенични материали не се случва за първи път в морето пред Варна. На 26 юни Varna24.bg заяви за сходен случай. Вчера в предаването на радио " Фокус " - " Цветовете на България " - кореспондент на медията изрече мнение, че тъкмо преливане на дъждовна канализация е в дъното на замърсяването на Южния плаж в морския град.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР