Ураганът Хилари: Голяма буря приближава Мексико и Калифорния

...
Бързо засилващ се ураган със скорост на вятъра от 145
Коментари Харесай

Бързо засилващ се ураган със скорост на вятъра от 145 мили в час (233 км/ч) се насочва към Мексико и след това към югозапада на САЩ.

Предвижда се ураганът от категория 4, наречен ураган Хилари, първо да достигне Долна Калифорния, мексикански щат, в събота сутринта.

Синоптиците казват, че тогава ще загуби скоростта на вятъра и ще се превърне в тропическа буря, проследяваща на северозапад към Южна Калифорния, Невада, Аризона и Юта.

Това ще бъде първата тропическа буря, която ще удари Калифорния от над 80 години.

Федералната агенция за управление на извънредни ситуации (Fema) има „предварително позициониран персонал и доставки в региона и те са готови да реагират при необходимост“, президент Джо Байдън каза в петък.

"Призовавам всички по пътя на бурята да вземат предпазни мерки и да се вслушат в насоките на държавните и местните служители."

Националната метеорологична служба (NWS) каза, че потенциалът за силен дъжд, вариращ от 3-6 инча (7-15 см) в някои райони и до 10 инча в други, може да доведе до „значителни и редки“ въздействия за части от Южна Калифорния и Южна Невада.

В Сан Диего NWS издаде предупреждение за „високия потенциал“ на внезапни наводнения.

Близо 26 милиона души в югозападната част на САЩ са под наблюдение на наводнения.

Източник: bbc.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР