Бартош Курек, Матеуш Биенек и Юкуб Кохановски изведоха Полша до

...

Полша победи САЩ на четвъртфиналите на световното първенство по волейбол

Бартош Курек, Матеуш Биенек и Юкуб Кохановски изведоха Полша до победа с 3:2 (25:20, 27:25, 21:25, 22:25, 15:12) против Съединени американски щати на четвъртфиналите на международното състезание по волейбол за мъже.

Шампионите ще продължат преследването на трета поредна купа против Бразилия в повтаряне на финалите през 2014 и 2018. В другия полуфинал ще се срещнат тимовете на Италия и Словения, които победиха надлежно Франция и Украйна.

25-годишният Кохановски записа рекордните за мача три аса и направи 15 точки в офанзива за общ брой от 18. Биенек пък приключи с шест сполучливи блокади, осем точки в нахлуване и два аса за общ брой от 16 пункта. Най-резултатен пък бе Бартош Курек с 21 точки, в това число една обсада.

" Съединени американски щати ни изцедиха до дъно. Страхотен тим са. След втория гейм се отпуснахме и бе извънредно значимо да си върнем концентрацията. Добре е, че това се случи в точния момент за тайбрека ", съобщи Курек след края на мача.

За американците най-резултатен бе Арън Ръсъл с 24 точки, а Мат Андерсън добави други 18.

Полша и Съединени американски щати бяха противници на България в груповата фаза.