Барселона завърши 1:1 като гост на Лас Палмас в мач

...

Барселона загуби важни точки в Испания

Барселона приключи 1:1 като посетител на Лас Палмас в мач от 26-ия кръг на Ла Лига.

Лионел Меси изведе каталунците напред в резултата в 21-ата минута с 599-ия си гол в своята професионална кариера. Джонатан Кайери от дузпа изравни в 48-ата минута. Това бе първа дузпа отсъдена против Барса от повече от 2 години насам.

В 80-ата минута Усман Дембеле центрира към Луис Суарес, който пропусна от добра позиция. В шестата минута от добавеното време Дембеле можеше да донесе триумфа на Барселона, само че стреля в ръцете на вратаря.

Барселона продължава да бъде водач в класирането с актив от 66 точки, само че към този момент единствено с пет повече от втория Атлетико Мадрид. Лас Палмас остава в рисковата зона на 18-ата позиция с 20 точки, колкото има и 17-ия Леванте, който загуби визитата си на Алавес с 0:1.
Източник: bnr.bg