Барселона закри сезона с победа с 3:2 срещу сборен отбор ...

Барселона закри сезона с победа с 3:2 срещу сборен отбор

Барселона закри сезона с победа в исторически мач

Барселона закри сезона с победа с 3:2 против събирателен тим на австралийското състезание. Над 70 000 фенове изгледаха другарската среща на стадиона в Сидни. Двубоят бе исторически, защото Барса играе в Австралия за първи път в 122-годишната си история.

Каталунците демонстрираха мощна игра в офанзива и завоюваха, само че още веднъж позволиха грешки в дефанзивен проект.

Усман Дембеле даде преднина на Барса в 33-а минута, само че съставът на звездите от австралийската А лига изравниха посредством Рейндиър Пископо незабавно след почивката, а в 53-а минута направиха цялостен поврат с гол на котдивоареца Адама Траоре.

В 71-а минута другият състезател на терена с името Адама Траоре, този път от Барселона, изравни за 2:2 след асистенция на Серхио Бускетс.

Ансу Фати се появи в игра в 73-а минута и три минути по-късно вкара победния гол за Барса след отличен самостоятелен пробив на Антонио Аранда.