Барселона загуби с 0:1 като гост срещу Алмерия в двубой

...

Грандиозна издънка на Барса

Барселона загуби с 0:1 като посетител против Алмерия в дуел от 23-ия кръг от испанския шампионат.

Това е първи триумф в историята за застрашения от изпадане тим против водача в Примера дивисион. Попадение на Ел Билал Туре се оказа уверено за крайния излаз от срещата. Нападателят се разписа благодарение на гредата след асистенция на Луис Суарес в 24-ата минута.

Отсъствието на Усман Дембеле, Ансу Фати и Родри се оказа уверено за представянето на гостите в офанзива.

В петата минута на спомагателното време на дуела Адриан Ембарба пропусна да осъществя второ попадение в интерес на домакините.

Отборът на Барса, който позволи втора поредна загуба във всички шампионати, има седем точки задатък на върха в класирането пред първенеца от предишния сезон Реал Мадрид. Каталунците бяха в серия от седем поредни триумфа в шампионата.
Източник: lupa.bg