Барселона загуби от Челси с 1:2 първата си контрола от

...

Шах и мат за шахматистите от Барса още на старта! Челси победи слабите каталунци, Гризман не впечатли с нищо

Барселона загуби от Челси с 1:2 първата си контрола от лятната подготовка. Мачът се игра в Токио. Той е част от шампионата " Ракутен Къп ", проведен от генералния спонсор на каталунците. За първи път " блаугранас " бяха с новите си " шахматни " екипи. Старото е самата игра на отбора - отново никаква, още веднъж безидейна...

Новото попълнение Антоан Гризман стартира като титуляр, само че не се запомни с нищо на терена през първото полуврме. Много неточности позволи Усман Дембеле. Имаше ги и дежурните такива в отбрана.

В 34-ата минута Серхио Бускетс сбърка наивно и подари топката на Абрахам, който не сбърка самичък против вратаря Тер Щеген - 1:0 за Челси.
 Снимка 435337
Източник:

През второто полувреме двамата треньори направиха доста смени и забавните положения пред двата порти съвсем липсваха. Барса опита да натисне, само че без триумф. Ернесто Валверде отново изглеждаше беззащитен на скамейката - с ръце на кръста и очевидно комплициран. Барса игра по този начин, както и в края на предишния сезон - доста едва.

В 81-ата минута Рос Баркли стреля от далечно разстояние и изненада резервата Нето за 2:0 в интерес на Челси.

Иван Ракитич вкара почетното попадение в продължението на срещата.

Следващата контрола на Барселона е против Висел на Андрес Иниеста.

ТИТУЛЯРНИ СЪСТАВИ:

Барселона: Тер Щеген, Сержи Роберто, Пике, Умтити, Алба, Ориол Бускетс, Серхио Бускетс, Рики Пуч, Дембеле, Гризман, Коядо

Челси: Кепа, Аспиликуета, Кристенсен, Давид Луис, Емерсон, Жоржиньо, Ковачич; Педро, Маунт, Пулишич, Абрахам.