Барселона води с 3:0 срещу Рома на „Камп Ноу“ в

...

Вечер на автоголовете на Камп Ноу, Пике също вкара

Барселона води с 3:0 против Рома на „ Камп Ноу “ в първия четвъртфинален мач от Шампионска лига. Каталунците излязоха напред в резултата, откакто Даниеле Де Роси си означи автогол в 38-та минута.

Луис Суарес се разписа в 7-та минута, само че попадението вярно не бе зачетено поради засада.

Лионел Меси насочи удар от отдалеченост в 11-та минута, само че Алисон Бекер внимаваше и избави.

Седем минути по-късно Иван Ракитич насочи диагонален удар, а топката мина под плонжа на Алисон, само че топката се спря в левия дирек на вратата на Рома. Отбитата топка попадна в Луис Суарес, който стреля, само че в навън.

Луис Суарес тества Алисон в 28-та минута, само че вратарят на Рома внимаваше и избави.

Барселона поведе в резултата в 38-та минута. Андрес Иниеста подаде към Лионел Меси. Даниеле Де Роси се опита да почисти топката, само че вместо това я прати неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Алисон Бекер.

Две минути по-късно Лионел Меси направи отличен пробив и навлезе в наказателното поле на Рома, където обаче бе спрян от Костас Манолас.

Барселона : 1. Марк-Андре тер Стеген – 2. Нелсон Семедо, 3. Жерар Пике, 23. Самюел Умтити, 18. Жорди Алба – 20. Серхи Роберто, 20. Серхи Роберто, 4. Иван Ракитич, 5. Серхио Бускетс, 8. Андрес Иниеста – 10. Лионел Меси, 9. Андрес Иниеста

Рома : 1. Алисон Бекер – 25. Бруно Перес, 20. Федерико Фасио, 44. Костас Манолас, 11. Александър Коларов – 7. Лоренцо Пелегрини, 16. Даниеле Де Роси, 6. Кевин Строотман – 24. Алесандро Флоренци, 9. Един Джеко, 8. Диего Пероти