Барселона спечели с 1:0 срещу Реал Мадрид в първи полуфинал

...

Барселона би Реал в първия полуфинал за Купата

Барселона завоюва с 1:0 против Реал Мадрид в първи полуфинал за купата на Испания. Реваншът е след месец на „ Камп Ноу “. В другия полуфинал противници са Осасуна и Атлетик Билбао. Осасуна завоюва с 1:0 първия мач.

Единственият гол на „ Сантяго Бернабеу “ падна в средата на първото полувреме. Франк Кеси стреля, Куртоа избави, топката рикошатира в Начо и Милитао и влезе в мрежата. Първоначално беше отсъдена засада на Рафиня, само че ВАР реши вярно, че той не прави опит да играе с топката и не въздейства на играта. По-късно попадението беше присъдено на Милитао. Това в действителност беше и единствената добра офанзива за Барселона през първото полувреме и единственият прецизен удар.

След почивката каталунците насочиха още един прецизен удар, а. И то макар че имаше 65% притежаване на топката и общо 13 удара към вратата.

Двубоят беше специфичен и за капитана на Барселона Серхио Бускетс. Той задмина и Серхио Рамос и стана футболистът с най-вече дербита – 46.

Източник: flashnews.bg