Барселона спечели лесно гостуването си на Малага с 2:0. Срещата

...

Барселона победи Малага с 2:0 като гост

Барселона завоюва елементарно гостуването си на Малага с 2:0. Срещата бе от 28-ия кръг на Ла Лига. Головете на "Ла Росаледа " паднаха през първото полувреме. Луис Суарес откри резултата в 15-ата минута, а Фелипе Коутиньо удвои в 28-ата. Малко по-късно Самуел Гарсия от домакините бе изпъден.

"Каталунците " събраха 72 точки и заемат първо място във краткотрайното класиране. Малага е финален с едвам 13 пункта.

Ернесто Валверде заложи на Усман Дембеле на мястото на Лионел Меси. Фелипе Коутиньо зае позицията на Андрес Иниеста в титулярния състав.

Срещата стартира с предстоящ напън на гостите, написа "Топ Спорт ". В 13-ата минута бе и първата заплаха пред Роберто Хименес, само че стражът избави удар на Суарес.

Две минути по-късно вратарят на Малага нямаше какво да направи при удар с глава на уругваеца, пристигнал след центриране на Жорди Алба. Малко по-късно Паулиньо бе изведен от Юмтити отдясно, само че реши да стреля от дребен ъгъл и топката мина около вратата.

В 28-ата минута Дембеле получи отдясно в наказателното поле, задържа топката и пусна към Коутиньо, който с техничен удар с пета вкара за 0:2.

След половин час игра Самуел Гарсия бе изпъден с пряк червен картон. Играчът на Малага влезе жестоко в опорния крайник на Алба и пое към душовете.

В 36-ата минута Ен Несери пропусна от чудесна опция да върне своя тим в мача. Три минути по-късно удар на Ролан мина над гредата.

Малко преди края на полувремето Роберто съумя да се оправи с техничен удар на Коутиньо и да избие.

През второто полувреме темпото на игра доста спадна. В 48-ата минута Дембеле стреля атрактивно от въздуха. Малко по-късно французинът откри Юмтити, който с глава стреля в страни от вратата.

До края на срещата "каталунците' направляваха събитията на терена, а домакините рядко поглеждаха към вратата на Тер Щеген.

Източник: fakti.bg