Барселона спечели голямото дерби на 20-ия кръг в баскетболната Евролига.

...

Барселона удари ЦСКА в дербито на лидерите

Барселона завоюва огромното дерби на 20-ия кръг в баскетболната Евролига. Каталунците надделяха като посетител водача в класирането ЦСКА (Москва) с крайното, откакто реализираха поврат от 11 точки пасив във втората четвърт.

. makes up ground on
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague)
" Лос кулес " записват 14-ата си победа за сезона, като момчетата на Шарунас Ясикевичус държат втората позиция в класирането с баланс от 14 триумфа и 6 провали. ЦСКА пък записва втора загуба в последните си три срещи, само че въпреки всичко остава на лидерската позиция с 15-5.

Мачът стартира доста неприятно за гостите от Испания, които губеха битка след битка в подкошието си. Единствено стрелбата от далечно разстояние бе нещото, което държеше Барса в резултата. Всичко обаче се промени към средата на втората част, която завърши със серия от 3:16 в интерес на гостите от Каталуния - 41:42.

Things that could get higher than for this Alley-Oop
L
A plane

That's petty much it
В третата четвърт отбраната на испанците проработи доста по-силно и " армейците " от Москва бяха удържани до единствено 15 точки. Барса си обезпечи 8 точки актив след края на частта при 56:64, а в последния интервал затвори всички малки врати за поврат на своя конкурент - 75:88.