Барселона се върна на пътя на победите, след като надигра

...

Ново попълнение върна Барселона на пътя на победите

Барселона се върна на пътя на успехите, откакто надигра с минималното 1:0 Осасуна в дуел от 20-ия кръг на Ла Лига. Единстветото попадение в мача бе дало на Витор Роке, който донесе триумфа на каталунците с дебютното си попадение със синьо-червената фланелка.

По-интересното полувреме в дуела беше второто, като в първото нямаше толкоз положения пред двете порти и не падна гол.

Поредната неприятна вест за Шави пристигна в седмата минута, когато Феран Торес стана следващият контузил се футболист на Барселона и бе сменен от Фермин Лопес.

В 35-ата минута Илкай Гюндоган центрира от ъглов удар в наказателното поле, а Жул Кунде стреля с глава, само че над напречната греда.

Четири минути по-късно Анте Будимир пропиля добра опция за Осасуна.

В добавеното време на първата част още веднъж Жул Кунде насочи удар с глава, само че около вратата.

В 62-ата минута Шави изненада като извади от игра влезлия в седмата минута Фермин Лопес, с цел да пусне Витор Роке. Само минута по-късно решението на треньора се оправда, откакто спървото си допиране на топката Витор Роке вкара дебютния си гол за

Барселона. Кансело центрира в наказателното поле, а бразилецът с глава се разписа за 1:0.

Три минути по-късно Осасуна остана с човек по-малко след втори жълт картон на Унай Гарсия.

В 77-ата минута Инаки Пеня направи брилянтно избавяне, с цел да резервира вратата си от гол.

Две минути по-късно Роберт Левандовски вкара топката във вратата на Осасуна, само че попадението не бе зачетено поради засада.

Жоао Кансело се впусна " на слалом " през отбраната на Осасуна в 88-ата минута, само че изстрелът му от дребен ъгъл бе неакуратен.

Гостите можеха да стигнат до изравнителен гол в последните секунди на срещата имаше още малко драма, когато след центриране от корнер състезател на Осасуна стреля около вратата.
 Шави: Жестоко и неприятно е да си треньор на Барселона